Zakaz kopiowania, drukowania i rozpowszechniania zdjęć oraz treści strony internetowej bez zgody jej administratora.* O nas

O nas

Z kart historii przedszkola

Tradycja naszej placówki sięga 1955 roku kiedy to funkcjonowała jako Przedszkole Zakładowe Kopalni Węgla Kamiennego „Nowy Wirek”. Zostało ono wyposażone bardzo bogato w pomoce dydaktyczne. Dużą atrakcją był wielki ogród zawierający atrakcje takie jak basen kąpielowy, drabinki, weranda, „mini skocznia” do jazdy na sankach i zabaw zimowych oraz ścieżka rowerowa. Usytuowanie przedszkola w pobliżu zakładu pracy ułatwiło jego pracownikom zapewnienie opieki swoim pociechom. Z dniem 1 grudnia 1990 roku przedszkole zostało przekazane miastu. Od tego momentu placówka nosi nazwę Przedszkola Miejskiego nr 32 w Rudzie Śląskiej. 
Nasze przedszkole składa się z czterech oddziałów wiekowych:
 
  • ZAJĄCZKI – grupa dzieci najmłodszych – 3-latki,
  • LISKI – 4-5-latki,
  • JEŻYKI – 5-6-latki,
  • SÓWKI– grupa dzieci najstarszych – 6-latki.
 
Nasza placówka dysponuje obiektami, pomieszczeniami i wyposażeniem odpowiednim do właściwego przebiegu procesu dydaktyczno-wychowawczego i opiekuńczego. Sale w których odbywają się zajęcia mieszczą się na parterze oraz na piętrze, są przestronne i widne. Obok sal usytuowane są nowo wyremontowane, estetycznie i funkcjonalnie urządzone łazienki, spełniające wszelkie wymagania sanitarne. Na parterze, w holu znajduje się szatnia, gdzie każde dziecko ma swoją własną półeczkę, wieszak i siedzisko wygodne przy zmianie obuwia. 
Posiadamy własne zaplecze kuchenne, gdzie przygotowywane są posiłki.
Przedszkole posiada piękny ogród, w którym mieści się plac zabaw. Wszelkie sprzęty i urządzenia rekreacyjno – sportowe spełniają wymagania z zakresu bezpieczeństwa oraz atesty. W ogrodzie mieści się także piaskownica, która w okresie wiosenno – letnim jest jednym z ulubionym miejsc zabaw naszych dzieci.
Nad prawidłowym przebiegiem procesu opiekuńczo – dydaktycznego czuwa wykwalifikowana kadra nauczycieli, pomoce wychowawców oraz niezawodny personel techniczny.
Placówka zapewnia dzieciom racjonalne, całodzienne wyżywienie, respektując normy i potrzeby przedszkolaków.
Do dyspozycji dzieci i rodziców są logopeda oraz psycholog, którzy służą pomocą i wsparciem.
Nasza placówka bierze udział w akcjach oraz programach:
 
  • Klub Zdrowego Przedszkolaka,
  • Czyste powietrze wokół nas,
  • Magiczna Moc Bajek – Międzynarodowy Projekt Czytelniczy,
  • Kids&Sport – Zdrowo o sportowo,
  • Mały Miś w świecie wielkiej literatury,
  • Góra Grosza.
 
Współpracujemy z wieloma organami, m.in. Policja, Straż Pożarna, Ratownik Wodny, Biblioteka, Szkoły Podstawowe, Dom Kultury In-nY, wdrażamy metody aktywizujące dzieci do działania, wspieramy uczestnictwo w konkursach, aranżujemy ciekawe wyjazdy, które wzbogacają doświadczenia i wielozmysłowe poznanie.
Naszym celem i myślą przewodnią jest wychowanie otwartych na świat i jego możliwości dzieci. Pragniemy, by nasi wychowankowie byli samodzielni, aktywni, a przede wszystkim potrafili świadomie pokonywać wszelkie bariery, które stawia przed nimi współczesna rzeczywistość.
 
Placówka czynna jest w godzinach 6.00 – 16.00. W tym czasie zapewniamy dzieciom opiekę, wychowanie oraz edukację.