Zakaz kopiowania, drukowania i rozpowszechniania zdjęć oraz treści strony internetowej bez zgody jej administratora.* O nas

O nas

Z kart historii przedszkola

Nasze przedszkole powstało 1955 roku jako Przedszkole Zakładowe Kopalni Węgla Kamiennego „Nowy Wirek”. Zostało ono wyposażone bardzo bogato w pomoce dydaktyczne. Duża atrakcją był wielki ogród zawierający atrakcje takie jak basen kąpielowy, drabinki, weranda, „mini skocznia” do jazdy na sankach i zabaw zimowych oraz ścieżka rowerowa. Usytuowanie przedszkola w pobliżu zakładu pracy ułatwiło jego pracownikom zapewnienie opieki swoim pociechom. Wychowankowie byli zgrupowani w oddziałach wiekowych od 3 do 6 lat. Przedszkole czynne było od godz. 5.30 do 16. Przez kilka lat przedszkole było czynne całą dobę. Z dniem 1 grudnia 1990 roku przedszkole zostało przekazane miastu. Od tej daty placówka nosi nazwę Miejskiego Przedszkola  nr 32 w Rudzie Śląskiej.

 

Przedszkole


W chwili obecnej przedszkole posiada cztery grupy wiekowe. Posiadamy estetyczne, przyjazne dla dzieci sale wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne. W dalszym ciągu naszą chlubą jest ogród. Jego wygląd uległ zmianie na przestrzeni lat – historia niestety odebrała nam werandę i basen, lecz zbudowano nowy atrakcyjny plac zabaw dla dzieci, zamontowano huśtawki oraz karuzelę, a dzięki współpracy z Wydziałem Ekologii Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej posadzono wiele nowych gatunków drzew i krzewów ozdobnych. Dużym zainteresowaniem cieszą się również rzeźby w drewnie autorstwa naszego stróża nocnego.  Nasze dzieci uczestniczą w konkursach i akcjach charytatywnych na szczeblu miejskim i krajowym. Zdobyliśmy wiele tytułów i nagród, między innymi dzięki zespołowi „Stokrotki”, który powstał w 1993 roku.